O projekte

TOTO nie je server kde združujeme FITNESS –modelky a kulturistov !!!!!!!

Je to miesto, kde by ste mali dostať čo najviac tipov, ak sa chcete rozhýbať.

A prečo je pohyb v živote taký dôležitý ?

No lebo v ňom platí základná rovnováha : Keď chcem niečo mať – musím preto niečo urobiť.

Vždy na Nový ROK keď sa obíjmame pri polnočných prípitkoch so svojimi najbližšími, tak si najčastejšie hovoríme :

Len aby to zdravíčko bolo !!

A čo pre to zdravíčko v priebehu roka robíme ? Bohužiaľ až 70 % SLOVÁKOV – nič.

Podľa štatistík sa až 70 % Slovákov vôbec pravidelne nehýbe. Základná matematika tu platí – akonáhle sa človek pravidelne nehýbe jeho telo pracuje pomalšie a nestíha spracuvávať všetok ten neporiadok – ktorý sa doňho dostáva(Cigarety, alkohol, cukroviny, tučné jedlá, smažené, chémiu z potravín, zo vzduchu …atď.)

Výsledkom sú časté chrípky a angíny na jeseň a na jar a keď sa organizmus stále zanáša, stále pracuje pomalšie a pomalšie, tak si nakoniec povie „už dosť!“ a zrazu máme chronické chrípky, ekzémy, kĺbové bolesti, rôzne zápaly, alergie. A keď nám ani toto nestačí, prichádza cukrovka, infarkt, mozgová mŕtvica alebo rakovina. Väčšina z nás si potom kladie otázku, prečo práve ja, čo zlé som urobil? Odpoveď je jednoduchá. Ako sa starám o svoje telo a organizmus, tak aj funguje.

Je zaujímavé, že sa ženy  tak neuveriteľne starajú o svoje príbytky a muži väčšinou o svoje autá – pravidelne s nimi chodia na servisné prehliadky, dávajú najkvalitnejší olej do motora, dajú opraviť aj tú najmenšiu závadu, pravidelne tankujú čo najlepší benzín a pravidelne ich umývajú alebo čistia zvonka, aj znútra.

Ale na čo najviac zabúdame, je naše telo a  naše vnútorné orgány. Je veľmi málo ľudí, ktorí sa starajú o svoje telo tak, ako o svoj dom alebo byt, či auto. Skúsme iba jeden rok v dome, byte a aute neupratovať a s hrôzou zistíme, čo za neporiadok tam po tom roku máme a málokto by dokázal v takom neporiadku aj fungovať.

Náš organizmus ale často musí a pritom niektorí z nás si v ňom ešte vôbec neupratovali, hoci majú už 40 rokov. V momente, kedy toho má už náš organizmus dosť, nastane moment, kedy vypukne choroba – najmenej chrípka, angína a keď sa organizmus stále zanáša, tak si organizmus povie „už dosť!“ a zrazu máme chronické chrípky, ekzémy, kĺbové bolesti, rôzne zápaly, alergie. A keď nám ani toto nestačí, prichádza cukrovka, infarkt, mozgová mŕtvica alebo rakovina. Ale to už sme spomínali :-)

Nato aby sa naše telo rozhýbalo netreba veľa !!!!!

stačí 3 –krát do týždňa po 1 hodine.

(Rýchla chôdza – bycikel, plávanie,tenis, futbal, volleyball, basketball, softball ) Samozrejme budeme myslieť aj na tých ktorí majú nejaký handicap - chceme predsa rozhýbať celé Slovensko !!!

O projekte

Nekomerčný - čistý spôsob, ako zmobilizovať všetkých Slovákov k pohybu ale nie hocijakému - pravidelnému - iba vtedy to má efekt.

Myšlienka je úplne jednoduchá - ľudia, ktorí sa pravidelne hýbu bývajú zriedkavejšie chorí a častejšie spokojní :-) Toť vsjo - nič viac - nič menej.

Zapojte sa aj Vy

Pripojte sa teda, Vy "ambasádori" športu a pridajte do zoznamu športovisko, športový klub alebo iba miesto, kde sa záujemci o pohyb môžu s vami rozhýbať

 
sledujte nás aj na FACEBOOKu

Kto?

V prvom rade chceme zmobilizovať všetkých cvičiteľov, trénerov, nadšencov športu - či už organizovaných alebo neorganizovaných - či už to robíte ako svoj koníček alebo ako svoju prácu.

Potrebujeme úplne všetkých!
Bez Vás "ambasádorov" pohybu to jednoducho nejde !!!