FAQ

Prečo ste odštartovali tento projekt?

Kvôli hroznej štatistike, podľa ktorej sa až 70% Slovákov previdelne nehýbe !!! Polovicu z týchto ľudí nepresvedčí nikto a nič , ale polovica by sa dala presvedčiť, len pri tých každodených starostiach a povinnostiach na to akosi zabúda.

Ako to chcete dosiahnuť ?

Rozprávať o tom čo najčastejšie a všade kde sa to len bude dať !!! Milióny ľudí sú na Slovensku denno- denne masírovaní reklamou, ktorá im nie vždy chce pomôcť, tak dúfam, že neukameňujú niekoho, kto sa pokúsi pravidelne rozprávať o tom , čo im pomôže zlepšiť kvalitu života

Ako sa dá pohybom zlepšiť kvalita života?

O tom sa rozpráva tak často, že som prekvapený ako môže človek ešte takúto otázku položiť :-) ) Ale je to tak kto sa pravidelne hýbe a jeho telo je neustále primerane zaťažované, ľahšie znáša ataky rôznych jedov, ktoré sa do nášho organizmu dostávajú denno-denne – dokonca prieskumy zistili, že aj fajčiari , ktorí pravidelne športovali mali oveľa menšie zdravotné problémy ako tí, ktorí nešportovali .

Takýchto aktivít je na Slovensku veľmi veľa – prečo práve Vaša by mala byť tou prevratnou ?

Áno je to tak podobných stránok je naozaj veľmi veľa, aj aktivít, ktoré s tým súvisia, len pri všetkej úcte, asi sa to nerobí dobre, keď sú čísla ľudí, ktorí sa nehýbu také vysoké. Nepáči sa mi tiež, že tieto aktivity komerčne podporujú značky a firmy, ktoré dlhodobo profitujú z toho že do ľudí tlačia nezdravé jedlá, ktoré vlastne človeka utlmujú v aktivite. Slovensko v Pohybe je čistá myšlienka bez nejakých komerčných bočných úmyslov pomôcť čo najväčšiemu počtu ľudí na Slovensku. Keď sa rozhýbete, ako keby ste si do tela každý týždeň dali silné atibiotikum bez žiadnych vedľajších účinokov.

O projekte

Nekomerčný - čistý spôsob, ako zmobilizovať všetkých Slovákov k pohybu ale nie hocijakému - pravidelnému - iba vtedy to má efekt.

Myšlienka je úplne jednoduchá - ľudia, ktorí sa pravidelne hýbu bývajú zriedkavejšie chorí a častejšie spokojní :-) Toť vsjo - nič viac - nič menej.

Zapojte sa aj Vy

Pripojte sa teda, Vy "ambasádori" športu a pridajte do zoznamu športovisko, športový klub alebo iba miesto, kde sa záujemci o pohyb môžu s vami rozhýbať

 
sledujte nás aj na FACEBOOKu

Kto?

V prvom rade chceme zmobilizovať všetkých cvičiteľov, trénerov, nadšencov športu - či už organizovaných alebo neorganizovaných - či už to robíte ako svoj koníček alebo ako svoju prácu.

Potrebujeme úplne všetkých!
Bez Vás "ambasádorov" pohybu to jednoducho nejde !!!